فتوشاپ چیست؟

زمان مورد نیاز برای مطالعه : 2 دقیقه

فتوشاپ ، نرم افزار ویرایشگر حرفه ای عکس می باشد و از نرم افزار های شرکت ادوبی است. از این نرم افزار برای ساخت، ویرایش، روتوش، بازسازی، ترکیب و … تصاویراستفاده می شود و با ابزار های مختلفی که در این نرم افزار وجود دارد ، می توان تغییراتی زیادی را در عکس ها و تصاویر ایجاد کرد. این نرم افزار برای اولین بار در سال 1990 منتشر شد.

فتوشاپ به راحتی با دیگر نرم افزار های شرکت ادوبی برای ساخت انیمیشن، ویرایش و … مرتبط می شود و فایل های ذخیره شده ی آن را که با فرمت (psd) است، می توان به نرم افزار های After Effects،illustrator ، premiereو…منتقل کرد.

طراحان گرافیک ، ناشران کتب و مجلات ، معماران، شهرسازان، طراحان سایت ، عکاس ها ، نقاشان هنری ، طراحان نرم افزارها ، انیمیشن سازها وهمه ی کسانی که به نوعی در کامپیوتر با گرافیک ثابت و متحرک سروکار دارند، به نرم افزار فتوشاپ احتیاج دارند و امروزه دیگر فتوشاپ تنها به عنوان یک نرم افزار به حساب نمی آید بلکه به عنوان یک حرفه و صنعت به شمار می آید.

 

عمده کاربرد های فتوشاپ :

-طراحی پوسترو بنر

-طراحی سربرگ و ست اداری

-طراحی کارت ویزیت

-طراحی محیط گرافیکی سایت ها

 

 

 

 

 

 

 

 

 

-طراحی لوگو

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

-تنظیم و ادیت نور و رنگ عکس ها

-ادیت و روتوش عکس ها

-نقاشی دیجیتال و …

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

نرم افزار فتوشاپ در معماری و شهرسازی:

یکی از مهم ترین و کاربردی ترین نرم افزار ها در زمینه ی پرزانته و ارائه در پروژه های تحصیلی و کاری معماران و شهرسازان ، نرم افزار فتوشاپ می باشد. و از نرم افزار هایی می باشد که هر شهرساز و معمار باید به صورت الزامی به آن مسلط باشد.

کاربرد های فتوشاپ در معماری و شهرسازی:

-شیت بندی

-پست پروداکشن

-امکان نورپردازی

-امکان متریال سازی

-طراحی متریال مختلف (مبلمان،مصالح و …)

-امکان اضافه کردن افکت های نوری برای رندر و خروجی گرفتن و …

 

 

 

بازارکار فتوشاپ در معماری و شهرسازی:

با یاد گرفتن نرم افزار فتوشاپ به صورت حرفه ای، علاوه بر اینکه می توانید در شرکت های مختلف معماری وشهرسازی، مشغول به کار شوید، می توانید کار خود را به عنوان فریلنسرآغاز کنید و انواع پروژه های مختلف را با فتوشاپ جلو ببرید و درآمد خوبی را کسب کنید.

دیدگاه

پاسخی بگذارید

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.